­

Onkoloģisko saslimšanu profilakses diena "Esi gudrāks par vēzi"

Šodien tirdzniecības centrā "Origo" un Rīgas Dzelzceļa stacijas telpās norisinājās informatīva diena par onkoloģisko saslimšanu profilakses iespējām.

Visas dienas garumā notika dažādas aktivitātes. Apmeklētāji varēja klausīties speciālistu lekcijas, konsultēties ar ginekologu, urologu, gastroenterologu, dermatologu un pacientu atbalsta biedrībām, kā arī preses konferencē kopumā uzzināt par onkoloģisko situāciju Latvijā. Preses konferencē Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju pārstāvēja Dr. med. Jana Žodžika, kas aicināja sievietes mīlēt sevi un rūpēties par savu veselību, mudinot klātesošos izmantot valsts organizētā skrīninga piedāvātās profilakses iespējas.

Tirdzniecības centra “Origo” telpās no plkst. 14:00 līdz 18:00 darbojās četri konsultatīvie punkti, kuros gan sievietes, gan vīrieši varēja konsultēties ar vairākiem speciālistiem. Ginekoloģijas punktā Dr. Arta Spridzāne konsultēja par krūts un dzemdes kakla skrīningu, kā arī olnīcu vēzi. Uroloģijas punktā kungi varēja iegūt informāciju par prostatas vēzi un tā profilaktiskajām pārbaudēm. Gastroenterologs atbildēja uz jautājumiem par zarnu vēža diagnostiku un skrīningu, savukārt dermataloģijas punkts bija veltīts ādas saslimšanām, to simptomiem un informācijai par to, kādu pazīmju gadījumos ir vērts konsultēties ar ārstu.

Attēlā pirmā no kreisās: dr. Arta Spridzāne un Dr. med. Jana Žodžika