­

"EFSCAN CONFERENCE 2020", Londona, Lielbritānija, 18.-20.09.2020.

No 18. -20. septembrim Londonā (Regent's university) norisināsies "The Third Early Fetal Scan Conference". Konferences tēma - agrīnā fetālā kardioloģija. Programmā plaši tiks aplūkotas dažādas tēmas par iedzimtiem sirds defektiem 11.-13. grūtniecības nedēļā, biežākās saslimšanas, kam raksturīga sirds patoloģija auglim, to diagnostika, izvērtēšana, grūtnieces tālākā izmeklēšana un uzraudzība, normāla sirds anatomija un ģeometrija.

Konferences programma atrodama šeit: EFSCAN Programme
Reģistrēšanās konferencei šeit: Reģistrācija

Profesionālās pilnveides programma "Aktualitātes ginekoloģijā un dzemdniecībā", no 18.01.-08.02.2020.

UZMANĪBU! ASOCIĀCIJAS BIEDRIEM REĢISTRĒŠANĀS PĒCDIPLOMA KURSIEM NOTIKS AR GINASOC BIEDRA KARTĒM!!!

PIETEIKŠANĀS: sūtot pieteikumu uz e-pastu kursi@rsu.lv. Pieteikumā jānorāda programmas nosaukums, vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis, kā arī maksātāja rekvizīti, ja maksātājs ir juridiska persona, vai aizpildot elektroniskās pieteikšanās formu šeit: REĢISTRĀCIJA

 PROGRAMMA

 2020. gada 18. janvāris (vēršam uzmanību - mainīta lekciju secība):

10.00 – 11.30  "Onkoloģiskas saslimšanas grūtniecēm" - Dr. Ronalds Mačuks, PhD
11.45 – 13.15  "Hromosomālo patoloģiju un augļa anomāliju skrīnings algoritmu kontekstā" -
                        Dr. Ieva Mālniece
13.30 – 15.00   "Viss par un ap menopauzi" - Dr. Dace Matule
 

"2nd Baltic Conference of Gynaecological Endoscopy", Tartu, Igaunija, 7.-8. maijs, 2020

No 2020. gada 7. - 8. maijam Tartu pilsētā Igaunijā notiks 2. Baltijas Ginekoloģiskās endoskopijas konference.

No Latvijas ar mutisku ziņojumu uzstāsies dr. Jurģis Vītols, kas konferences dalībniekus iepazīstinās ar ginekoloģiskās endoskopijas problēmām un esošo situāciju Latvijā.

Līdz 31. martam iepēja reģistrēties par izdevigāku piedāvājumu. Reģistrēties konferencei.

Ar konferences dienas kārtību variet iepazīties šeit: Konference Tartu

 

"3rd Baltic Colposcopy Conference"

Lietuvas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācija aicina 2020. gada 23.-24. aprīlī, Kauņā (Lietuva) apmeklēt "3rd Baltic Colposcopy Conference".

23. aprīlī notiks pre-conference pamata kursi kolposkopijā, sauvkārt 24. aprīlī norisināsies konferences zinātniskā sadaļa ar vairāku starptautiski pazīstamu speciālistu dalību, viņu vidū arī Latvijas pārstāves: profesore Dace Rezeberga un Dr.med. Jana Žodžika.
Prof. Dace Rezeberga konferences dalībniekus iepazīstinās ar vakcinācijas aptveres rādītājiem Latvijā, savukārt Dr.med. Jana Žodžika stāstīs par kolposkopijas principiem un kolposkopiju grūtniecības laikā.

Vairāk par konferenci varat uzzināt šeit: Trešā Baltijas kolposkopijas konference

 

Priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu 2020. gadu!

Tā gaisma, ko izstaro svece,
Tas gaišums, kas lesmiņā plīvo,
Izplēn, pazūd un gaist.
Bet gaisma, kas cilvēkos dzīvo,
Un siltums, ko izstaro sirds -
Tas nezūd. Tas paliek.
                     /I.Egle/

Dr. Zvaigznīte ievēlēta par Latvijas Ārstu biedrības Goda biedri

Latvijas Ārstu biedrības biedru pilnsapulcē 2019. gada 12. decembrī par LĀB goda biedri ievēlēja Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas izvirzīto ārsti Mariju Zvaigznīti, onkoginekoloģi, kura medicīnai veltījusi gandrīz 50 dzīves gadu.

Vairākus gadu desmitus speciāliste strādājusi operatīvajā ginekoloģijā, darba mūžu lielākoties veltot ārkārtīgi smagai un sarežģītai jomai - onkoginekoloģijai, pēdējos piecpadsmit no saviem darba mūža gadiem ārste aizvadījusi Latvijas Onkoloģijas centrā, pašaizliedzīgi ārstējot un palīdzot sievietēm, vienlaikus sniedzot neizsakāmi lielu artavu savu kolēģu izglītošanā.

Līdztekus nesavtīgām rūpēm par savu pacienšu veselību, Marija Zvaigznīte ar aizrautību iesaistījusies jauno speciālistu apmācībā un viņas vadībā izaugušas vairākas veiksmīgu ginekologu paaudzes.

Lepojamies un no sirds sveicam!

Attēlā: Dr. Marija Zvaigznīte VEF Kultūras pilī 2019. gada Asociācijas noslēguma sēdē

Svinīgā pirmssvētku noskaņā un siltā atmosfērā aizvadīta Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas "Gada noslēguma sēde 2019"

Speciālistes apmeklē "EUROGIN 2019" kongresu.

Latvijas delegācijas pārstēves prof. Dace Rezeberga, dr. Vija Veisa un dr. Kristīne Pčolkina no 4.-7. decembrim viesojās Monako notiekošajā "EUROGIN 2019" kongresā, kas ik gadu vieno savas jomas profesionāļus un ekspertus ar mērķi mazināt un novērst cilvēka papilomas vīrusa (human papilomavirus-HPV) izraisīto saslimšanu biežumu. Kongresā ar mutisku ziņojumu, sadaļā "Cervical cancer screening quality assurance", uzstājās prof. Dace Rezeberga.

Gan HPV vakcinācija, gan mūsdienīga dzemdes kakla vēža skrīninga stratēģija ļauj būtiski mazināt saslimstību un mirstību no dzemdes kakla vēža.
Jāteic, Latvijai šajā jomā vēl daudz darāmā, tomēr būtiski, ka no 2020. gada janvāra 9-valentā HPV vakcīna (Gardasil 9) tiks iekļauta Imunizācijas valsts kalendārā meitenēm no 12 gadu vecuma.

Attēlā pirmajā no kreisās: prof. Dace Rezeberga sniedz ziņojumu kongresa dalībniekiem, attēlā pa labi - dr. Kristīne Pčolkina un dr. Vija Veisa

Aizsaules ceļos devusies mūsu kolēģe Dr.med. Anita Caune

Paliks dzīvības vidū tavs darbīgais gājums,
Jo tik auglīgu mūžu jau neizdzēš riets,
Un caur kokiem un bērniem būs turpinājums
Tai saulainai gaitai, ko beidzi tu iet.
/K. Apšukrūma/

 

IN MEMORIAM

Dr. med. Anita Caune

(20.07.1930. – 05.12.2019.)

Mūžīgā miera dusā devusies mūsu kolēģe dr. Anita Caune. Ilgadēja Rīgas Dzemdību nama vadītāja un galvenā ārste, Latvijas Ārstu biedrības godabiedre, pirmā Latvijas čempione kalnu slēpošanā, kaislīga teātra mīle, dziesmu karaliene un lieliska oratore.

“Savāda gan tā mūsu Dieva pasaule, pārpilna ar visu ko, kā nežēlojot pieliets dzīru kauss. Un tajā ne nieka netrūkst – ir prieks, bēdas, laime, nelaime, darbs un mīlestība, ciešanas, nožēla, vientulība... Tā varētu uzskaitīt vēl ilgi, un diez vai tik ātri pietrūktu vārdu. It kā daudz dots, it kā visiem vajadzētu pietikt, bet jautājums vienmēr ir tāds – vai spējam īstajā brīdī ieraudzīt, ko dzīve mums sniedz, pieņemt ar pateicību? Anita  to visu ir pratusi visu savu dzīvi – no pašas agras jaunības līdz pat šim brīdim. Viņa bija Latvijas Nopelniem bagātā ārste, dzemdību speciāliste un ginekoloģe, Rīgas Dzemdību nama bijusī galvenā ārste un direktore. Divu dēlu un piecu mazbērnu māte, vecmāmiņa, un vienkārši apburoša, dzīvesprieka un Dieva dotas milzīgas saujas spēka pārpilna sieviete.”

"Pēc skolas beigšanas, lielā brāļa – ārsta Kārļa Krūmiņa mudināta iestājās darbā bērnu traumatoloģijas nodaļā par sanitāri, pēc īsās sanitāra prakses Anita ļoti mērķtiecīgi devās tālāk. Sekoja Medicīnas fakultāte un tad laimīgas sagadīšanās dēļ – Paula Stradiņa slimnīca."
"Beidzot augstskolu viņa bija satikusi savu vīru Gunāru, taču brauciens viņam līdzi komandējumā uz tālo Sibīrijas zemi nesanāca, jo pārāk vilinošs bija piedāvājums strādāt lielākajā Latvijas slimnīcā, kurā izauguši gandrīz visi mūsu ievērojamākie ārsti un profesori un kur vēl tajā laikā strādāja pats medicīnas tēvs – Pauls Stradiņš. Kad daktere Caune runāja par tiem septiņpadsmit Stradiņos aizvadītajiem gadiem, viņas acis spoži mirdzēja. Tie arī bija viņas īstie zeļļa gadi – ordinatora darbs ginekoloģijas un dzemdniecības nodaļās, ne ar ko neatsverama pieredze patstāvīgajās nakts dežūrās, pirmās pašas veiktās operācijas un regulārie komandējumi uz daudzām Latvijas provinču pilsētām."

"Kopš jaunības ārste bijusi  apzinīga, zinātkāra un bezgala mērķtiecīga, pati sev nospraudusi arvien  augstākus  un tālākus mērķus, bezbailīgi īstenojusi tos  un savu izturības provi meklējusi arvien grūtāk pieejamā plauktā. Šīs alkas pēc arvien jauna izaicinājuma acīmredzot lika piekrist arī tad, kad republikas galvenais ginekologs profesors Šlindmanis piedāvāja atstāt mīļos, labos Stradiņus un doties pretim jaunai nezināmai dzīvei Rīgas 1. dzemdību namā, pieņemot galvenā ārsta vietnieces medicīniskajā darbā posteni. Sava mūža vislielāko daļu – divdesmit trīs gadus – Anita pavadīja tieši Dzemdību namā, un tas kļuva par otrajām mājām, par lielo rūpju un mīlestības šūpuli, par viņas Olimpa virsotni. Tajos laimīgajos gados tika izdarīts daudz: izveidots jauns, saliedēts kolektīvs, kā teica pati daktere – viena liela un draudzīga ģimene -, uzcelts jaunais Dzemdību nams un neskaitāmas ģimenes aplaimotas ar tik gaidītiem mazuļiem. Vēl tagad tik bieži cilvēki  nāca klāt uz ielas, spiežot roku un pateicīgi lūkojās savai dakterei acīs. Un tā ir liela un salda alga par  grūto darbu un spēku, kas nežēlojot atdots citiem."
"Daktere Anita Caune ar toreizējo galveno ārstu Daumantu Lūsi atvēra jauno Dzemdību namu un piepildīja savu un savu kolēģu lielo sapni, un, lai arī vēlāk galvenajai ārstei un direktorei darba ar katru dienu kļuva tikai vairāk, viņa nekad nepārtrauca savu tiešo ārstes darbu. Laiku prasīja ārī ārzemju komandējumi un sabiedriskais darbs."

Dr. Anita Caune: “Lai cik stipri mūs mīl, lai cik dāsni dzīve mūs apvelta, katram pienāk tāds brīdis, kad paliec viens ar pasaules nežēlību un nodevību. Tad raud tava dvēsele, un itin neviens tev nespēj palīdzēt, kā tikai tu pats. Tās ir katra cilvēka melnās stundas, kas jāiztur, nedrīkst sabrukt un noslēgties sevī, nedrīkst sākt ienīst un pazemoties. Tas, kurš to ir spējis, ir uzvarējis sevi un lielo tukšumu, un tam cilvēkam vairs ne no kā nav jābaidās.””

Atvadīšānās no Dr.med. Anitas Caunes notiks Rīgas Krematorijā (Varoņu iela 3A, Rīga) , 13. decembrī, plkst. 15:00!

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, radiem, draugiem un kolēģiem!

 

Avots: "Latvijas Ārsts", Kolēģa portrets: "Laimīgs cilvēks, kas piedzimis svētdienā", aut.: L. Miķelsone.

Pulcējot kuplu dalībnieku skaitu, aizvadīta asociācijas sēde "Ultrasonogrāfijas aktualitātes katram ginekologam" 29.11.2019.